Gå til hovedinnhold

"Senskader og hverdagsmestring - temakveld

10. april 2025, kl 17:30 - 20:00 Kreftforeningen, Kongens gate 6, Oslo
NORILCO Oslo, Blodkreftforeningen, Lymfekreftforeningen, Pancreas Nettverk Norge, Munn- og halskreftforeningen, Hjernesvulstforeningen og Prostatakreftforeningen inviterer til temakveld med temaet "Senskader og hverdagsmestring".

Velkommen til temakveld


SENSKADER OG HVERDAGSMESTRING

Bivirkninger/komplikasjoner etter kreftbehandling med vekt på fatigue

Professor emeritus Stein Olav Kvaløy startet å jobbe med kreftpasienter i 1976. Han har vært leder av kreftavdelingen på Radiumhospitalet og er fortsatt engasjert i Nasjonal kompetanse-tjeneste for seneffekter og i Seksjon for seneffekter etter kreftbehandling.

 

Hverdagslivet etter kreft – hva kan kreftkoordinator bidra med?

Marte Langøen er utdannet kreftsykepleier og har jobbet som kreftkoordinator i Nittedal kommune siden 2020. Hun har lang erfaring fra kommunehelsetjenesten og er opptatt av å møte pasienter på deres hjemmebane slik at deres liv og hverdag blir premiss-givende for den hjelpen hun skal gi.  

 

Senskader og mestring med to kreftdiagnoser gjennom 20 år

Pål Eriksen, er tidligere kreftpasient, styreleder i Blodkreftforeningen siden 2015 og medlem i Norilco. Pål deler sine erfaringer med kreftbehandlinger og senskader gjennom 20 år.

 

Det blir anledning til å stille spørsmål underveis.

 

Tid: 10. april 17.30 til 20.00

Sted: Kreftforeningen, Sjøfartsbygningen, Kongens gate 6, 0153 Oslo

Enkel servering

 

Frist for påmelding 26. mars

 

Påmelding via lenke: Påmelding her!

Eller telefon: 99 26 98 15

 

Det er begrenset antall plasser. Vi vil gi tilbakemelding om du har fått plass senest 2.april.